zrbsosnowiec@o2.pl +510 150 700

budowa obiektów przemysłowych

Zajmujemy się obsługą przy realizacji hal i obiektów na terenie całej Polski przy zastosowaniu konstrukcji stalowej w technologii ASTRON, jak i konstrukcji tradycyjnych z przeznaczeniem na obiekty magazynowe, produkcyjne, hangary, warsztaty, wiaty, hale sklepowe, hale targowe, budynki socjalno-biurowe i sportowe.

Specjaliści opracują dla Państwa dokumentację budowlaną i zapewnią wykonanie obiektu i przeznaczenie go do użytkowania. Dostarczą kompleksowe rozwiązania do budowy hal tradycyjnych, stalowych i konstrukcji stalowych, począwszy od projektu poprzez produkcję i dostawę, po nadzór nad montażem gotowego obiektu.

Systemowe hale stalowe mogą służyć jako zakłady produkcyjne, hale magazynowe, salony wystawowe, supermarkety, obiekty sportowe, biurowe i inne. Ten typ konstrukcji pozwala na uzyskanie dużych rozpiętości przy obiektach jednonawowych, a jednocześnie umożliwia tworzenie hal wielonawowych. Konstrukcje stalowe mają relatywnie niską wagę a jednocześnie wysoką wytrzymałość, co pozwala na oszczędności materiałowe i obniżenie kosztów budowy oraz skrócenie czasu budowy i projektowania. Hale charakteryzują się dużymi rozpiętościami przy niewielkiej liczbie podpór, lekkością konstrukcji i niskimi kosztami.

Hale opcjonalnie wyposażone są w kompletne odwodnienie rynny i rury spustowe, doki załadowcze, platformy wyrównawcze, okna, drzwi, bramy,

świetliki, klapy dymowe, czy dodatkowe ściany. Projekt może uwzględniać etapową budowę obiektu bądź jego późniejszą rozbudowę.

Grupa Inwestycyjno Budowlana Jędrzejczyk jest generalnym wykonawcą hal stalowych. Dzięki wiedzy, doświadczeniu oraz profesjonalnemu zapleczu projektujemy i budujemy hale stalowe pod klucz, biorąc na siebie wszelkie zadania związane z realizacją inwestycji. Oferowane przez nas nowoczesne i atrakcyjne ekonomicznie konstrukcje doskonale nadają się na:
-hale magazynowe
-hale produkcyjne, warsztatowe
-obiekty sportowe i rekreacyjne
-obiekty handlowe
-zakłady specjalistyczne

Inwestorowi udzielamy wsparcia na każdym etapie realizacji: od doradztwa, poprzez projekt, kończąc na wykonawstwie i serwisie obiektu. Nasze usługi świadczymy na terenie całego kraju.

remonty budownictwo

Oferujemy wykonawstwo obiektów od podstaw, a także modernizacje, rozbudowy, remonty i adaptacje istniejących budynków.

Specjalizujemy się w kompleksowym wykonawstwie inwestycji budowlanych ze szczególnym uwzględnieniem przedsięwzięć dotyczących:
- Budownictwa mieszkaniowego: budynków jednorodzinnych, wielorodzinnych, osiedli mieszkaniowych
- Budownictwa użyteczności publicznej
- Budownictwa zabytkowego
- Budownictwa przemysłowego
- Budownictwa drogowego: dróg, parkingów, chodników
- Sieci zewnętrznych: wodociągowych, kanalizacyjnych, elektrycznych i gazowych
- Sieci i instalacji p-poż, alarmowych, monitoringu przemysłowego
- Wykonawstwa systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
- Prac ziemnych
- Usług koparką-ładowarką

Wykonujemy gruntowe remonty wszystkich pomieszczeń m.in.:
- przeróbki budowlane

- montaże stolarki drzwiowej i okiennej (drewno, stal ,PCV, aluminium)
- adaptacje pomieszczeń do nietypowych celów
- wdrażanie technologii przeciwpożarowych, wentylacyjnych, klimatyzacyjnych
- dostosowywanie lokali do potrzeb osób niepełnosprawnych
- izolacje akustyczne pomieszczeń
- izolacje przeciwwilgociowe wewnątrz budynków (np. baseny)
- osuszanie budynków metodą iniekcji

Oferujemy kompleksowe wykończenia wnętrz take jak:
- malowanie
- prace z zakresu suchej zabudowy wnętrz
- przebudowy instalacji elektrycznych
- przeróbki hydrauliczne
- montaże paneli podłogowych i ściennych
- biały montaż
- układanie glazury i terakot oraz wszelkie inne prace wykończeniowe

TERMO modernizacja

Oszczędność energii to już nie moda, ale konieczność. Wzrastające systematycznie ceny energii oraz światowa tendencja - zapisana w protokole z Kioto - do ograniczania emisji dwutlenku węgla i zapobiegania efektowi cieplarnianemu powodują, że na co dzień stykamy się z problemem skutecznej izolacji cieplnej. Wiele starszych budynków przechodzi termomodernizacje a budynki nowo budowane są projektowane i realizowane w technologiach zbliżających polskie mieszkalnictwo do standardów europejskich zużycia energii.

Wspólnoty Mieszkaniowe i Spółdzielcze, które są najczęstszymi inwestorami tego rodzaju prac często mają problemy z doborem właściwych technologii i materiałów, a nawet nie wiedzą jakie wymogi muszą spełniać by uzyskać korzystne kredyty termomodernizacyjne. W oparciu o nasze doświadczenia, a także o wykwalifikowaną kadrę fachowców postanowiliśmy stworzyć możliwość kompleksowej realizacji tego typu usług w naszej firmie.
Firma ZRB Jędrzejczyk oferuje kompleksową termomodernizację budynków:

AUDYT ENERGETYCZNY
+ PROJEKT
+ POMOC W UZYSKANIU KREDYTU
+ WYKONAWSTWO
+ PRZEGLĄDY GWARANCYJNE

Oferujemy wykonawstwo w zakresie:
- docieplania ścian zewnętrznych
- docieplania stropodachów
- wykonania instalacji C.O.
- wymiany kotłów grzewczych

Wybór optymalnego dla każdego budynku wariantu termomodernizacji generuje największe oszczędności przy możliwie najniższych kosztach. Specyfikacja robót dociepleniowych wymaga od nas przestrzegania reżimu technologicznego oraz wykwalifikowanej kadry. Dlatego nasi pracownicy

rozwijają swoje umiejętności na licznych kursach, instruktażach i szkoleniach organizowanych przez czołowych producentów systemów dociepleń, a nasza kadra techniczna czuwa nad poprawną realizacją prac.
Nasza firma wykonuje prace głównie dla spółdzielni mieszkaniowych. Wykonujemy ocieplenia budynków zarówno z wykorzystaniem styropianu jak i wełny mineralnej, używając w tym celu tylko produktów renomowanych i sprawdzonych firm. Posiadamy własny sprzęt oraz transport, a także rusztowania co wyklucza konieczność ich wynajmu i wpływa znacząco na terminową realizację zadań termo modernizacyjnych.

Zatrudniając wysoko wykwalifikowaną kadrę pracowników, współpracując z czołowymi producentami systemów dociepleń, ciągle się doskonaląc, posiadając liczne certyfikaty producentów systemów ociepleniowych, wykonujemy rocznie tysiące m2 ociepleń ścian budynków mieszkalnych.

Najpopularniejszą technologią ocieplania ścian zewnętrznych jest metoda "lekka-mokra", tzw. bez spoinowy system ociepleń (BSO). W metodzie tej zamiennie stosujemy płyty styropianowe bądź z wełny mineralnej, na które nakłada się później wzmacniającą warstwę zbrojną (siatkę podtynkową) i wyprawę tynkarską, która chroni system ocieplenia przed czynnikami zewnętrznymi i czyni elewację estetyczną i trwałą na lata. W wykonywaniu ociepleń metodą BSO stosujemy wyłącznie elementy należącego określonego systemu ocieplającego, posiadające aktualną Aprobatę ITB i Certyfikaty Zgodności z normami budowlanymi.

renowacje obiektów zabytkowych

Firma nasza zarówno pod kątem kadrowym jak i w zakresie zaplecza technicznego jest firmą z powodzeniem realizującą różnorodne zadania remontowo-konserwatorskie.

Prowadzimy projekty związane z odnawianiem i renowacją zabytków, projekty rekonstrukcyjne i rekonstrukcje zabytków oraz prace związane z fasadami zabytków. W zakresie renowacji ściśle współpracujemy m.in. z z dyplomowanymi konserwatorami, sztukatorami i pomocnikami konserwatorskimi. Posiadamy własne środki transportu, własne rusztowania fasadowe oraz specjalistyczny sprzęt i narzędzia do robót remontowych i konserwatorskich.

Podczas prac przy renowacjach zabytków stosujemy specjalistyczne technologie przeznaczone dla obiektów zabytkowych.

W realizacjach dotyczących konserwacji fasad korzystamy z wyrobów

uznanych producentów i materiałów opartych na tworzywach mineralnych i krzemoorganicznych, dających gwarancję długotrwałego efektu.

Jednymi z wielu prac jakie wykonaliśmy w ramach renowacji obiektów zabytkowych są prace związane z remontem i renowacją części zabudowy Zakładów Sprzętu Elektroinstalacyjnego "Ospel" pamiętającą zeszłe stulecie, gdy była tam jescze fabryka papieru, czy też części zabudowy Miejskiego Domu Kultury "Szopienice-Giszowiec" w Katowicach.

Efekt naszych prac renowacyjnych zyskał uznanie nie tylko Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz władz miasta, ale również jury konkursu Modernizacja Roku 2008.

budowa terminala

Największą z wszystkich inwestycji, realizowanych przez ponad 16 lat funkcjonowania Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego S.A., jest oddany oficjalnie do użytku 30 lipca 2007r. Terminal Pasażerski B. Dzięki niemu na pyrzowickim lotnisku może zostać rocznie odprawionych w komfortowych warunkach do 3,6 mln pasażerów.

Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice cały czas się rozwija. W niedalekiej przyszłości planowana jest kolejna rozbudowa płyt postojowych, budowa trzeciego terminalu pasażerskiego oraz nowej drogi startowej.

Jako generalny wykonawca szereg prac remontowo-budowlanych na obiektach Międzynarodowego Portu Lotniczego w Pyrzowicach wszystkie roboty wykonywaliśmy w czynnych jednostkach budynków Terminali i innych obiektów, synchronizując prace z dokonywaną w systemie ciągłym przez służby Straży Granicznej i Izby Celnej odprawą pasażerską.

O naszym profesjonalizmie i zaangażowaniu a także o poziomie zadowolenia władz Portu Lotniczego świadczą liczne referencje jakie mieliśmy przyjemność otrzymać od władz lotniska.

Budowa Terminala jest doskonałym przykładem na to, że firma ZRB Jędrzejczyk doskonale radzi sobie ze specjalistycznymi zadaniami i potrafi sprostać zadaniom narzuconym przez najbardziej nietypowych klientów. Było to ważne w momencie gdy w Polsce powstawała infrastruktura przezd EURO 2012 i jest ważne teraz gdy władze miast i gmin chcą dobrze wykorzystać Fundusze Unijne.

Dzięki naszemu doświadczeniu i wykwalifikowanej kadrze nasi inwestorzy mogą mieć pewność, że fundusze te zostaną wykorzystane właściwie a firma dołoży wszelkich starań, by utrudnienia związane z powstawaniem nowych dróg, węzłów komunikacyjnych i obiektów użyteczności publicznej trwały jak najkrócej i jak najmniej utrudniały normalne funkcjonowanie remontowanych obiektów.

rewitalizacja osiedli

Stare, brzydkie, zaniedbane osiedla mieszkaniowe są w każdym mieście i zasobach wielu spółdzielni mieszkaniowych. Często są one problemem nie tylko ze względu na estetykę ale i ze względu na stan techniczny administrowanych budynków.

Zarządcy nieruchomości zastanawiają się jak najkorzystniej rozwiązać ten problem. Nasza firma ma doświadczenie jak dobrze wykorzystać istniejące zasoby i budynki, stworzyć nowe mieszkania a równocześnie odnowić i zrobić ich termomodernizację.

Zamiast remontu dachu zmieniamy go całkowicie, wymieniając jego konstrukcję, więźbę na dach mansardowy. Na poddaszu powstają w ten sposób nowe pomieszczenia mieszkalne, które zarządcy mogą sprzedać nowym mieszkańcom a fundusze pozyskane ze sprzedaży tych mieszkań pokryją kompleksowe wyremontowanie starych mieszkań i budynków.

Dzięki tym funduszom można docieplić budynek, wymienić wszystkie instalacje, zainstalować centralne ogrzewanie i kotły grzewcze.

Takie rozwiązania zmieniają stare budynki i można tchnąć nowe życie, zmienić szare, brudne osiedla w ładne, kolorowe i przytulne miejsca. Zyskują na tym zarówno mieszkańcy jak i zarządcy budynków, a także samo miasto bo staje się ładniejsze.

Nasi specjaliści doradzą Państwu jak najłatwiej poddać osiedle rewitalizacji, jak wykonać projekt i kosztorys prac oraz jak pozyskać fundusze na tego typu inwestycje.

konstrukcje żelbetonowe

Firma nasza realizuje wszelkiego rodzaju konstrukcje żelbetonowe i zbrojenia, takie jak:

- szczelne zbiorniki,
- mury oporowe, ściany, stropy, belki, słupy
- konstrukcje monolityczne budynków
- stany zerowe pod obiekty halowe (przemysłowe i handlowe)
- stropy w budynkach jednorodzinnych i wielorodzinnych
- projektowanie i wykonawstwo szybów windowych w obiektach prywatnych, publicznych, handlowo-usługowych i biurowych,
- ławy i stopy fundamentowe.

Firmom realizującym wykonawstwo obiektów przemysłowych, budownictwa jednorodzinnego i wielorodzinnego oferujemy możliwość montażu na budowie,

dostarczonych przez nas elementów zbrojarskich. Montaż zbrojeń wykonuje wykwalifikowana i posiadająca duże doświadczenie ekipa monterska.

Nasze usługi charakteryzuje:
- wysokie tempo realizowanych robót
- terminowość
- wysoka jakość i dokładność
- stosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych
- spełnienie wszystkich wymagań bezpieczeństwa zgodnie z obowiązującymi przepisami
- konkurencyjność cenowa

remonty dachów

Wybór odpowiedniego pokrycia dachowego odgrywa bardzo istotną rolę. Dach powinien być ostatecznie ochroną na mokre i zimne dni, a także wizualnie współgrać z architekturą budynku jak i przykuwać uwagę wkomponowując się w otoczenie. Inwestycja związana z dachem jest inwestycją na dziesiątki lat. W związku z tym bardzo ważną rzeczą jest, aby realizowanie robót powierzyć fachowcom z doświadczeniem i znajomością swego fachu. Nasz sekret i siła tkwi w jakości wykonywanych usług. Najważniejszym zadaniem jest ochrona mienia i dóbr wewnątrz budowli przed wpływami czynników atmosferycznych.

Do zakresu naszych usług należą:
- kompleksowe krycie dachów papami termozgrzewalnymi, ich izolacja
- izolacja dachów płaskich jednowarstwowymi membranami z folii (PVC, CPE, TPO, EPDM)
- izolacje przed zawilgoceniem z gruntu
- wykonywanie na dachach spadków z betonów lub z płyt termicznych, warstwy ochronne
- żwirowe lub z płytek betonowych
- pokrycia dachówkowe (gonty bitumiczne, dachówki cementowe, ceramiczne i inne)

- pokrycia z blach (blachy płaskie, faliste i profilowane), roboty blacharskie i odgromowe
- remonty i wykonawstwo systemów kominowych, systemów rynnowych
- konstrukcje dachowe
- ocieplenia dachów i stropodachów
- budowle stalowo - szklane dla pasaży, wejść do budynków
- kopułki świetlne, pasma świetlne, świetliki, systemy oddymiania
- systemy odwadniania dachów

demontaż azbestu

Azbest staje się zagrożeniem dla zdrowia, gdy dojdzie do korozji lub uszkodzenia (łamanie, kruszenie, cięcie itp.) wyrobów zawierających azbest. Wówczas uwalniane są do powietrza włókna azbestu, które mogą zostać przeniesione przez układ oddechowy do płuc. Istotne zanczenie dla wielkości poziomu zanieczuszczenia powietrza włóknami azbestu, jakie powstają np. podczas prac demontażowych, ma zasada obniżenia emisji pylenia: przez nawilżanie wyrobu przed oraz w trakcie demontażu, zaniechanie w miarę możności obróbki i destrukcji mechanicznej demontowanego wyrobu, nie posługiwanie się narzędziami napędzanymi elektrycznie.

W Polsce azbest najczęściej wykorzystywano do wykonania pokryć dachów: eternit i papa dachowa, płyt elewacyjnych i balkonowych, rur do wykonywania instalacji wodociągowych, kanalizacyjnych i centralnego ogrzewania.Firma nasza oferuje wszelkie usługi związane z unieszkodliwieniem wyrobów azbestowych z zakresu oceny stopnia zagrożenia, zabezpieczenia preparatami specjalistycznymi, usuwania, transportu oraz utylizacji na składowisku wyrobów niebezpiecznych.

Wykonujemy zabezpieczenia, renowacje, demontaże elewacji i pokryć dachowych wykonanych z płyt azbestowo - cementowych poprzez ich usunięcie lub naniesienie specjalistycznych powłok malarskich zabezpieczających przed

emisją szkodliwych pyłów respirabilnych. Prace które wykonujemy cechuje: profesjonalizm, stosowanie najnowszych technologii i materiałów, kierowanie się w wysokim stopniu zasadami Bezpieczeństwa i Higieny Pracy.

Dysponujemy wyszkoloną i wykwalifikowaną kadrą, posiadającą specjalne uprawnienia. Posiadane umowy ze składowiskami odpadów niebezpiecznych i firmami transportowymi posiadającymi specjalne uprawnienia oraz ścisła współpraca z instytucjami badawczymi gwarantuje Państwu, że nasze działania zapewniają prawidłowe postępowanie z wytworzonymi odpadami i zminimalizują ich niekorzystne działanie na środowisko naturalne.

Dostarczamy kompleksowe rozwiązania w zakresie budownictwa ogólnego oraz remontów w pełnym zakresie.

Istniejemy na rynku wykonawców budowlanych od 1996 roku... więcej o nas

Z nimi współpracujemy:

© 2013 www.zrbjedrzejczyk.pl All rights reserved